Американськие жорсткошерстные коты

Опубликовано: 29.11.2016

Абісинський кіт середніх розмірів, стрункий. Шерсть коротка, тонка, щільно прилягає до шкіри.

Масть різноманітна, але частіше зустрічається червоно-коричнева із чорним або темно-коричневим підшерстком, темно-червона, голуба. Окремі шерстинки можуть бути по кольору подвійними або навіть потрійними.

Голова невелика, клиноподібної форми, із сильним підборіддям. Ніс прямий, середньої довжини. Перехід від чола до морди слабко помітний. Вуха порівняно великі, вертикально поставлені, із широкою основою й закругленими кінцями, з "кісточками" на кінці. Брови й повіки темні. Очі великі, виразні, широко й злегка косо поставлені, звичайно зелені, жовті, кольору лісового горіха.

Тіло міцне, мускулисте, гнучке, підібране. Шия коротка, витончена, елегантно вигнута. Спина потужна, розвинена, груди широкі й досить глибокі.

Лапи жилаві, міцні, середні або довгі, маленькі, овальні. Тварина стоїть начебто "навшпиньках ". Хвіст відносно довгий, звужується від основи до кінця.

Цей кіт полюбляє сидіти на піднесеному місці, щоб контролювати зверху навколишнє оточення. Але якщо ви читаєте книгу, він сяде якнайближче до книги, буде уважно стежити за рухами Ваших очей і вдивлятися в рядки, імовірно, розуміючи їхній зміст. Якщо Ви пишете, то кіт обов'язково поторкає лапкою Вашу ручку.

Американський жорсткошерстий кіт одержав свою назву не за жорсткість шерсті, а за її зовнішній вигляд. Його шубка майже така ж м'яка як в американського короткошерстого кота, на якого він дуже схожий. Головне, що відрізняє одну породу від іншої - "дротова шубка".

Ступінь "дротового" ефекту в американського жорсткошерстого кота буває різною. Шерстинки скріплені між собою або загнуті, також можуть бути загнуті й вуса. Якщо кота добре розчесати, ефект зникає, тому що зчеплені кінчики шерстинок роз'єднуються. Тому цих котів рідко розчісують і після купання дають шерсті висохнути природно без застосування фена, щоб волоски не розпрямлялися. В одних котів "дротовий" ефект яскраво виражений, в інших слабше. На різних частинах тіла він проявляється по-різному, і зовсім не обов'язково, щоб вся шубка була дротовою. Але в кожного шерсть виглядає густою і начебто плюшевою.

Перший американський жорсткошерстий кіт з'явився в приплоді однієї фермерської кішки в результаті природної мутації. Цю породу можна схрещувати з американською короткошерстою - потомство виходить здоровим і витривалим.

нагору

Американський короткошерстийВважається, що своїм походженням, американський короткошерстий кіт зобов'язаний норвезьким лісовим котам ( що прибули колись із вікінгами), що спарювались із котами іспанських і португальських поселенців. Життя в суворих умовах Нового Світу зробило американських короткошерстих котів витривалими й самостійними, риси породи менш виражені в них, чим у їх британських родичах.