SEO i SEA: jaka jest różnica?

  1. SEO + SEA = SEM
  2. SEO: Search Engine Optimization
  3. SEA: Reklama w wyszukiwarkach
  4. SEM: Marketing w wyszukiwarkach
  5. Różnica między SEO i SEA
  6. Znajdź online z SEO i SEA

Wiele już powiedziano na temat SEO i SEA, a SEM to także termin, który często słyszymy, ale co to dokładnie znaczy?

Na początek napiszemy w pełni terminy SEO, SEA i SEM. Wszystkie pochodzą z angielskiego:

Ponadto SEO i SEA są częścią SEM, przy czym SEM jest wspólną nazwą. Możemy zatem stwierdzić:

SEO + SEA = SEM

Znajdź online z SEO i SEA

Zarówno SEO, jak i SEA mają więc wszystko, co dotyczy wyszukiwania w Internecie w wyszukiwarkach. Dzięki znalezieniu online więcej osób trafi do Twojej firmy. iSide pomaga znaleźć klientów online.

SEO: Search Engine Optimization

Search Engine Optimization to dosłownie przetłumaczona Search Engine Optimization. Ta forma marketingu w wyszukiwarkach koncentruje się na optymalizacji witryny w celu osiągnięcia wysokiej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

SEA: Reklama w wyszukiwarkach

Wyszukiwarka w języku holenderskim oznacza reklamę w wyszukiwarkach. Ta forma marketingu w wyszukiwarkach koncentruje się na sponsorowanych wynikach w wyszukiwarkach. Celem jest osiągnięcie najwyższej możliwej pozycji przy najwyższym możliwym zysku. Pierwsza pozycja nie zawsze jest najbardziej opłacalna.

SEM: Marketing w wyszukiwarkach

Marketing w wyszukiwarkach to po prostu marketing w wyszukiwarkach. Ta forma marketingu koncentruje się na kierowaniu do grupy docelowej za pomocą wyszukiwarek. Ponieważ internet jest niezbędny w naszym społeczeństwie, a wyszukiwarki muszą przetwarzać miliony wyszukiwań każdego dnia, ważne jest, aby firma była widoczna między najlepszymi wynikami wyszukiwania.

Różnica między SEO i SEA

Aby zilustrować, inny obraz, który jasno pokazuje różnicę między SEO i SEA. SEO koncentruje się na wysokiej pozycji w dolnej części wyników wyszukiwania, organicznej. SEA koncentruje się na najbardziej dochodowej możliwej pozycji w górnej części wyników sponsorowanych.

Pamiętaj, że sponsorowane wyniki wyszukiwania nie są wyświetlane przy każdym wyszukiwaniu; czasami wyświetlane są tylko 1 lub 2 reklamy, co sprawia, że ​​wyniki organiczne są lepsze.

Pamiętaj, że sponsorowane wyniki wyszukiwania nie są wyświetlane przy każdym wyszukiwaniu;  czasami wyświetlane są tylko 1 lub 2 reklamy, co sprawia, że ​​wyniki organiczne są lepsze

Znajdź online z SEO i SEA

Zarówno SEO, jak i SEA mają więc wszystko, co dotyczy wyszukiwania w Internecie w wyszukiwarkach. Dzięki znalezieniu online więcej osób trafi do Twojej firmy. iSide pomaga znaleźć klientów online.