Zrób samolot własnymi rękami z pudełka zapałek. Jak zrobić samolot z plastikowej butelki własnymi rękami

 1. DIY craft plastikowa butelka DIY: kadłub
 2. Skrzydła
 3. Śmigło i płetwa ogonowa
 4. Dodatkowe szczegóły
 5. Wykonanie prostego samolotu papierowego
 6. Samolot z ciężką papierową rakietą

Kochający rodzice nigdy nie odmawiają zrobienia zabawki razem z własnym potomstwem. Nawet jeśli pieniądze wystarczą na regularne wycieczki do sklepu z zabawkami, ten sam samolot z plastikowa butelka własnymi rękami zachwyci dziecko bardziej niż zakupione. Ponadto te rzemiosło jest dobrym szkoleniem rozwojowym dla dziecka. Poza tym tworzy silniejsze więzi między rodzicami i potomkami, wzmacniając wzajemne zrozumienie i zaufanie. A ponieważ bardzo łatwo jest zrobić samolot z plastikowej butelki własnymi rękami, można nawet zaangażować najmłodsze dziecko w proces tworzenia. Naturalnie, kontrolując jego obsługę ostrych przedmiotów i pomagając w przypadku trudności.

DIY craft plastikowa butelka DIY: kadłub

Podstawą całej konstrukcji będzie butelka na litr i pół. Lepiej jest wziąć pojemnik spod płynów domowych, na przykład spod szamponu. Po pierwsze, jej plastik jest bardziej gęsty i nie gniecie się. Po drugie, jest nieprzejrzysty, co da samolotowi większą wiarygodność. Po trzecie, zarówno farby, jak i kleje są lepiej umieszczane na plastiku z produktów niezdatnych do picia.

Przygotowanie kadłuba ma wykonać szczeliny pod skrzydłami po bokach, aw grubej części - pod trzonkiem. Jeśli chcesz, aby plastikowa butelka z własnymi rękami była bardziej żywa i przekonująca, możesz pomalować obudowę farbami akrylowymi (są lepiej trzymane na plastiku), przykleić folią lub owinąć paskami kolorowej taśmy / taśmy elektrycznej. W razie potrzeby można wykonać otwór z góry, w którym zostanie umieszczony pilot - mała lalka lub zwierzę zabawkowe.
Przygotowanie kadłuba ma wykonać szczeliny pod skrzydłami po bokach, aw grubej części - pod trzonkiem

Skrzydła

Samolot samolotu można wykonać na dwa sposoby. Najpierw wytnij je z innej butelki. Aby to zrobić, musisz wybrać pojemność sekcji owalnej - wtedy skrzydła nie będą się wyginać ani w górę, ani w dół. Po drugie, możesz zrobić je z kartonu, a ta opcja wydaje nam się bardziej skuteczna: łatwiej jest pracować z tym materiałem, a jego kolorystyka nie będzie dokładnie dostarczać żalu dziecku. Skrzydła mogą być oddzielone i umieszczone po kolei w szczelinach. Ale wtedy istnieje ryzyko ich regularnej utraty, więc lepiej jest je przegapić z uszczelniaczem przy wejściu. I możesz zrobić pojedynczy samolot, wtedy nie musisz się martwić o ustalenie.

Śmigło i płetwa ogonowa

W przypadku śmigła musisz najpierw wykonać szkic. Korek jest przykręcany z butelki, a szyja jest nakreślona na papierze. Opisanie korka jest błędem, ponieważ musi mocować śmigło na płaszczyźnie, to znaczy otwór musi być mniejszy. Następnie narysowane są trzy lub trzy zaokrąglone lub ukośne ostrza. Wycięta śruba jest umieszczana na szyjce butelki i dociskana do korka.

W przypadku stępki pobierana jest tektura dwustronna lub dwa arkusze są sklejane ze sobą, ponieważ musi być malowany ze wszystkich stron. Trzon składa się zwykle z trzech części: jednej pionowej i dwóch poziomych. Wymiary wszystkich elementów muszą być co najmniej trzy razy mniejsze niż rozpiętość skrzydeł. Gotowy kil wstawiany jest w zamierzone miejsce, a samolot z plastikowej butelki własnymi rękami można uznać za gotowy. Dziecko, jeśli jest entuzjastyczne, może pokolorować swoje ulubione części lub narysować gwiazdy na skrzydłach i stępce.
W przypadku stępki pobierana jest tektura dwustronna lub dwa arkusze są sklejane ze sobą, ponieważ musi być malowany ze wszystkich stron

Dodatkowe szczegóły

Nie leniwi dorośli mogą jeszcze bardziej zwiększyć wiarygodność rzemiosła i zwiększyć jego funkcjonalność w grze. Wystarczy sprawdzić dostępne maszyny: na pewno jest co najmniej jeden zepsuty lub stracił zainteresowanie dziecka. Dzięki niemu musisz zdjąć parę kół z osią. Na dnie kadłuba przebija się gorący otwór przelotowy gorącym szprychą, do której włożona jest oś. Pozostanie na kołach - a dziecko będzie mogło przetoczyć samolot z plastikowej butelki własnymi rękami na podłodze.

Przydatne będzie, aby rodzice wiedzieli, jak zrobić samolot z kartonu, ponieważ jest to wspaniały sposób na współtworzenie rękodzieła z dziećmi, zwłaszcza z chłopcami.

Wszyscy chłopcy uwielbiają różnorodny sprzęt wojskowy i budowlany, zwłaszcza jeśli jest on na kołach i można go nosić na podłodze. Zabawki, które są dawane dziecku, prędzej czy później pękają. Dziecko może jednak nauczyć się doceniać prezenty, jeśli sam je sobie zrobi.

W przypadku działań kreatywnych można użyć różnych materiałów i kształtów, ale spójrzmy, jak zrobić samolot z kartonu.

Spójrzmy na wersję modelu samolotu wykonaną techniką quilling. Quilling to technika kształtowania spiralnych, skręconych kawałków papieru. Należy zauważyć, że proces ten jest bardzo pracochłonny, wymaga dokładności i zajmie dużo czasu.

Zdjęcia 1-4. Kolorowe faliste samoloty.

Samolot wykonany z kartonu przy użyciu rąk w technice quilling będzie wymagał przygotowania następujących materiałów:

 • tektura falista o różnych odcieniach;
 • pistolet z klejem;
 • ostre nożyczki.

Dotarcie do stworzenia samolotu. Weź arkusze faliste niebieski i pociąć je na paski, których szerokość powinna wynosić 1 cm, przede wszystkim wykonujemy rzemiosło kadłuba z kilku skręconych pasków. Konieczne jest skręcenie 2 kółek jak na zdjęciu nr 1 i wyciągnięcie pasków z rdzenia, aby miały różne rozmiary (zdjęcie nr 2). Następnie są sklejane ze sobą dla górnych pasków papieru.

Skrzydła samolotu falistego są wykonane z 3 pasków papieru. Przykryj jedną stronę klejem i utwórz wydłużony trójkąt. Aby skrzydła nie rozpadały się, podczas suszenia kleju konieczne jest przymocowanie ich za pomocą spinacza do bielizny, jak pokazano na zdjęciu nr 3. Wykonując dokładnie te same kroki, wykonujemy części ogonowe samolotu, ale tylko z 1 paska papieru.

Posiadamy ciemnoniebieską obudowę z 1 paska papieru. Integralną częścią środków powietrznych są również śmigło i kokpit. Kokpit pilota może być wykonany z żółtego papieru: nawinąć 2 paski fal i lekko nadać mu objętość. Gdy komponenty są gotowe, przyklej je pistoletem do kadłuba. Ostateczna wersja falistej samolot pokazany na zdjęciu nr 4.

Wykonanie prostego samolotu papierowego

Wiele dzieciństwa tworzyło wiele samolotów i statków papierowych, które były dozwolone na pierwszych stopionych strumieniach śniegu. Aby wykonać prosty samolot, będziesz potrzebował kartki papieru, obu rąk i przestrzegania pięciu prostych kroków. Dziecko będzie miało transcendentalną radość i radość, jeśli skończone rzemiosło będzie latać.

Możesz zrobić prosty model samolotu z dowolnego papieru lub kartonu. Takie rzemiosło można zobaczyć w każdej szkole, ponieważ uczniowie robią je z prostych zeszytów ćwiczeń.

Aby dziecko mogło zainteresować się tą pracą, konieczne jest przygotowanie jasnego kolorowy papier , od niej samolot będzie wydawał się bardziej spektakularny. Możesz również zaoferować dziecku malowanie samolotu, do tego potrzebne będą farby, ołówki, markery i markery.

Aby osiągnąć dobry lot, możesz wzmocnić nos. Jeśli opanujesz całą sekwencję tworzenia prostych samolotów ze swoim dzieckiem, możesz zbudować bardziej złożoną strukturę.

Możliwe jest wykonanie tych modeli z papieru dwu tonowego. Jeśli chcesz dać i podkreślić złożoność projektu, najlepiej nadaje się papier monochromatyczny. Cóż, jak zrobić prosty samolot dziecięcy, pokaż schemat 1-10.

Samolot z ciężką papierową rakietą

Samolot z ciężką papierową rakietą

Zdjęcie 5. Papierowy samolot z rakietą.

Ta wersja tworzenia samolotu z rakietą pomoże ci zapamiętać i nauczyć dziecko imion. geometryczne kształty (cylinder, stożek i trapez).

Jak zrobić samolot rakietą, zastanów się po przygotowaniu wszystkich niezbędnych materiałów:

 • rolka ręczników papierowych lub papieru toaletowego;
 • wielobarwna farba;
 • dobrze naostrzone nożyczki;
 • arkusze kartonowe;
 • gruby papier;
 • Klej PVA;
 • wąska taśma klejąca

Konieczne jest wycięcie nożyczkami 2 trapezów tej samej wielkości. Mogą być wykonane ze starego kartonu.

Weź linijkę i na środku, narysuj pionowy pasek ołówkiem lub piórem. Na każdym z wyciętych trapezów konieczne jest wykonanie cięć, są one wykonywane od góry i od dołu na jednym z trapezów. W przypadku bardzo gęstej tektury cięcia mogą być szersze.

Ponadto konieczne jest wykonanie dodatkowych cięć. Muszą pasować do poziomu cylindra. Długość cięć wynosi od 1 do 1,5 cm Kolejnym krokiem jest połączenie trapezu między nimi. Wsuń trapez nad sobą dzięki wyciętym otworom.

Zrobić mały stożek z grubego papieru, można go naprawić klejem. Nałożyć farbę na wszystkie uformowane części i pozostawić do wyschnięcia. Po ich zebraniu i zdobądź rakietę. Aby uczynić go samolotem, przymocuj podwozie guzików i przymocuj skrzydła.

Przyciski są przymocowane drutem, który jest włożony w podstawę cylindra i przekręca się w środku. Otwory w gęstej tekturze można wykonać za pomocą igły, aby rozszerzyć je wykałaczką. Okazuje się, że tutaj są takie latające pojazdy, jak pokazano na zdjęciu №5.

Wszystkie warianty samolotu ułatwiają i upraszczają. Zainteresuj swoje dziecko tworzeniem sprzętu latającego, na pewno będzie to interesujące i pouczające.

Powodzenia w twoich staraniach!