Plastelina dla dzieci. Jak zrobić maszynę z plasteliny lub gliny.

 1. Organizacja przestrzeni roboczej
 2. Jak zrobić sprzęt wojskowy?
 3. Maszyny rzeźbiarskie do straży pożarnej
 4. Wyrzeźbić, przetoczyć, zapiąć
 5. W przypadku pożaru zadzwoń pod 101
 6. Wymagane materiały:
 7. Wymagane materiały:
 8. Jak zrobić samochód z plasteliny
 9. Jak oślepić z ciężarówki z plasteliny
 10. Jak oślepić z samochodu wyścigowego z plasteliny

Kiedy dziecko już znacznie się rozrosło, czasami pojawia się pytanie, jak zrobić samochód z gliny, ponieważ glinę można uznać za doskonały środek do organizowania czasu wolnego dziecka.

Odnosząc się do informacji przedstawionych poniżej, znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

 • jak zrobić samochód;
 • w jakim wieku dziecko może robić rękodzieło;
 • jak się organizować miejsce pracy mały mistrz

Oczywiście znajomość dziecka z gliną może mieć miejsce w każdym wieku, ale lepiej jest studiować bezpośrednio z tego materiału dopiero po 2, a nawet 3 latach.

To właśnie w tym wieku mały mistrz jest już w stanie samodzielnie wyrabiać i wałkować glinę, tworząc różne jej formy (koło, kwadrat itp.).

Organizacja przestrzeni roboczej

Aby proces formowania był jak najbardziej komfortowy nie tylko dla dziecka, ale także dla matki, zaleca się zwracanie uwagi na następujące punkty podczas organizowania miejsca pracy:

 1. Proces twórczy powinien odbywać się przy stole. Może to być zwykły stół kuchenny lub specjalny stolik dla dzieci. Dzięki producentom produktów dla dzieci wybierz stół, który spodoba się małemu mistrzowi, nie jest trudny. W żadnym wypadku nie wolno pozwolić dziecku rzeźbić na łóżku, sofie lub na podłodze.
 2. Byłoby miło uzyskać specjalną planszę do modelowania, a także nóż (stos) do cięcia gliny. Deskę można kupić w każdym sklepie z artykułami biurowymi, a plastikowy nóż do cięcia z reguły jest dostarczany z gliną.
 3. Byłoby użyteczne, gdyby dziecko mogło najpierw zapoznać się z przykładem tego, co musi zrobić. Aby to zrobić, wystarczy mieć przed oczami obraz tego, co powinno się z nim stać (kwiat, bałwan, samochód, gąsienica itp.).

Jak zrobić sprzęt wojskowy?

Aby zrobić wojskową ciężarówkę własnymi rękami, potrzebujesz tylko 2 kolorów gliny - zielonej i czarnej.

Rozważmy proces modelowania etapami: Rozważmy proces modelowania etapami:

 1. 4 identyczne kawałki są oddzielone od czarnej plasteliny za pomocą plastikowego stosu. Ponadto koła przyszłej ciężarówki są formowane z powstałych półwyrobów. Nawiasem mówiąc, za pomocą wykałaczki można rysować tarcze na kółkach.
 2. Używając zielonej gliny, wyrzeźb ciało. Aby to zrobić, tworzy się 5 prostokątów, z których 1 będzie służyć jako podstawa maszyny z gliny, a pozostałe 4 będą jej bokami. Wielkość cyfr musi być określona niezależnie na podstawie wielkości przyszłej ciężarówki i kół już przygotowanych.
 3. Ponadto figurka w kształcie kwadratu, który będzie służył jako kabina przyszłego samochodu, jest formowana z zielonej plasteliny. W taki sam sposób jak wcześniej (za pomocą wykałaczki), reflektory, drzwi, okna i inne elementy są rysowane w pobliżu kabiny.
 4. W końcu nadszedł moment montażu wojskowej ciężarówki: boki nadwozia są przymocowane do podstawy nadwozia, kabina jest przymocowana do przedniej strony, a wynikowa konstrukcja jest umieszczona na kołach.

Rzemiosła są gotowe! W razie potrzeby można go uzupełnić o przyczepę. Przyczepa jest formowana analogicznie do samej ciężarówki, z wyjątkiem etapu tworzenia kabiny.

Możesz eksperymentować z kolorami ciężarówki. Na przykład, zmień kabinę na żółtą i czerwoną. Wszystko zależy od wyobraźni i preferencji kolorystycznych małego autora.

Maszyny rzeźbiarskie do straży pożarnej

Aby stworzyć wóz strażacki z gliny, potrzebujesz materiału źródłowego w 3 kolorach. Mianowicie: czarny, czerwony i biały.

Początkowo formowane koła Początkowo formowane koła. Aby to zrobić, z kawałka czarnej plasteliny oddziela się 6 identycznych kawałków wielkości grochu. Plastelina się rozgrzewa, a z niej powstają koła. Za pomocą wykałaczki na kółkach symulowane są koła.

Następnie weź sztabkę czerwonej gliny, z której jest kabina i ciało przyszłego wozu strażackiego. Dla ciała potrzebne będą 2/3 części, a dla kabiny - pozostałe 1/3. Figura jest utworzona z mniejszego kawałka w postaci kwadratu, a z większej - w postaci prostokąta. Reflektory, okna i drzwi kabiny można wyciągnąć za pomocą wykałaczki lub można ją wyrzeźbić z białej plasteliny.

Powstałe w ten sposób blanki są ze sobą połączone, a wcześniej przygotowane koła są do nich przyklejone.

Teraz możesz wykonać modelowanie akcesoriów do tego gatunku maszyny specjalne. Chodzi o ucieczkę ognia i wąż.

W celu wykonania klatki schodowej konieczne jest utworzenie płaskiego prostokąta z białej plasteliny, na którym zostaną naprawione główne elementy - poręcze i podpory. Te elementy ewakuacji pożarowej są wykonane z czarnej gliny. Gdy są gotowe, montaż konstrukcji nie jest trudny.

Jak się robi wąż? Z małego kawałka białej plasteliny wywijana jest cienka wici, którą należy zwinąć w kształcie ślimaka (w kółku).

Pod koniec procesu drabina jest przymocowana do górnej części korpusu, a zwinięty wąż jest z boku. Wóz strażacki gotowy!

Często wiedza dorosłych na temat plasteliny ogranicza się do umiejętności modelowania grzybów, kwiatów i domów. Jednak dziecko tego typu sztuki bardzo szybko się nudzi. Aby maluch nie stracił zainteresowania, oferujemy kilka warsztatów, jak zrobić samochód z gliny. Ta sztuczka powinna spodobać się młodym chłopczycom.

Wyrzeźbić, przetoczyć, zapiąć

Nawet 30 lat temu nikt z nas nie mógł nawet pomyśleć, że wybór gliny może zniszczyć zwykłego klienta. Jakie materiały do ​​modelowania dzisiaj nie wymyślili producenci, aby przyciągnąć jak najwięcej fanów! Jest to zwykła, dobrze znana twarda plastelina i miękka masa, podobna do ciasta zwanego PLAY-DOH, a nawet materiału do piłki. Każdy z nich jest dobry na swój sposób i niewątpliwie jest przydatny w kreatywności dzieci.

Temat dzisiejszej rozmowy nie jest łatwy, ponieważ staramy się wymyślić samochód z plasteliny. A tutaj nie możesz zrobić bez wyboru właściwych materiałów:

 • Jeśli chcesz stworzyć prawdziwe rzemiosło wolumetryczne, niestety glina kulkowa będzie musiała zostać porzucona. Ten materiał jest bardziej odpowiedni do zastosowań, dekoracji i rzeźbienia małych zabawek biurkowych.
 • Miękka masa PLAY-DOH, choć obecnie najbardziej popularna, również nie jest dobrym wyborem, jeśli planujesz rzeźbić wiele drobnych szczegółów w swojej pracy. Jednak gotowe rzemiosło z takiego materiału będzie niezwykle trudno go zniszczyć. Ta plastelina ma tendencję do twardnienia z długotrwałym oddziaływaniem z tlenem.
 • Twarda plastelina, znana nam od czasów radzieckich, jest prawdopodobnie najłatwiejszą i najbardziej niezawodną opcją. Choć toczy się dość mocno, ale idealnie się trzyma.

Oczywiście, oprócz plasteliny, będziesz potrzebować innych szczegółów do modelowania, ale zostanie to omówione bardziej szczegółowo w naszych kursach mistrzowskich. Zacznijmy więc.

W przypadku pożaru zadzwoń pod 101

Młodsze dzieci wiek przedszkolny lekcje przydadzą się, jak zrobić silnik strażacki z gliny. Podczas takiej wspólnej rozrywki ty, jako rodzic, możesz powiedzieć dziecku, dlaczego potrzebujesz zawodu strażaka, dlaczego granie w zapałki jest niebezpieczne i na jakiej podstawie działa ten typ pojazdu.


Wymagane materiały:

 • glina: czerwony, żółty, czarny, biały i niebieski;
 • mały nóż;
 • deska do rzeźbienia.

Opis procesu:


Projektujemy samochód osobowy z dzieckiem

Ta lekcja pokaże, jak formować regularny samochód osobowy z gliny etapami. Zapłać ten statek szczególną uwagę , jeśli twoje dziecko nie jest wystarczająco dojrzałe, aby wykonać całą pracę samodzielnie. Zaletami takiej maszyny do plasteliny jest to, że jej główna kompozycja składa się z dużych części i bardzo niewielu małych.


Wymagane materiały:

 • czerwona, niebieska i czarna glina;
 • deska do rzeźbienia;
 • zorientowany nóż.

Opis procesu:


Praca z gliną - kreatywna. Niesamowite kolorowe paski łatwo zamieniają się w cokolwiek - po prostu chcesz! Dowiedzmy się, jak zrobić samochód z gliny. Maszyna jest skomplikowaną techniką, podczas gdy maszyna do plasteliny będzie nieco prostsza. Niezwykłe instrukcje: plastelinowy samochód sportowy, ciężarówka z plasteliną i wideo z samochodami z plasteliny. Omów szczegóły pracy z dzieckiem, zrób kilka pustych miejsc i wybierz zakres kolorów w każdej instrukcji.

Program samochodów sportowych numer 1:

Tak więc schemat jest dość prosty.

Tak więc schemat jest dość prosty

1. Najpierw musisz rozłożyć grubą kiełbasę (cylinder) - będzie to ciało naszego samochodu sportowego.
2-3. Następnie rozwałkuj dwa płaskie chleby, weź narzędzia: plastelinowy nóż lub zwykłą linijkę pomiarową, a także odkręć nakrętki z rączki. Załóż czapkę na pierwsze ciasto - przecinaj koła. Za pomocą linijki wytnij prostokąt z drugiego ciasta - będzie to skrzydło (spoiler)
4. Użyj tych samych manipulacji, aby wyciąć pozostałe części: okulary, biały pasek na kapturze i bagażniku. Rzuć kierownicą.
5. składamy wszystko razem

Schemat ciężarówki plasteliny numer 2:

Piękna maszyna, schemat nr 3:

Zrób to tak, aby dziecko nie tylko chciało się starać, ale także ukształtować właściwy model standardowy. Pamiętaj, że praca z gliną pomaga w rozwoju myślenia u dzieci i jest uznawana za poważną metodę pedagogiczną. Używaj go częściej, a dziecko stanie się rozwiniętą harmonijną osobowością!

Z gliny możesz oślepić prawie wszystko. A jednak: jaka jest pierwsza rzecz, którą chcesz oślepić każdego chłopca?
Oczywiście, samochód! Jest jednak bardzo możliwe, że ta dziewczyna będzie interesująca.

Oto kilka prostych schematów, aby się tego nauczyć i przekazać umiejętności swojemu dziecku - jego radość nie będzie ograniczona!

Nauczmy się, jak zrobić samochód z plasteliną.

 • Glina różnych kolorów.
 • Nóż do cięcia gliny (alternatywnie nóż jednorazowy).
 • Wykałaczki do rysowania dodatkowych detali lub konturowania.
 • Formy do produkcji części, takich jak koła. W zasadzie bardzo wiele obiektów może służyć jako forma: czapki, korki, naparstki, pierścionki, jednym słowem - coś można znaleźć.

Jak zrobić samochód z plasteliny

Jak zrobić samochód z plasteliny

Przygotuj glinę w trzech różnych kolorach. Ciało samochodu może mieć kolor, który lubisz najbardziej - ale koła powinny oczywiście być czarne.

Trzeci kolor jest potrzebny do okularów: odpowiedni biały, szary, niebieski lub dowolny inny jasny odcień.

Weź mały prostokątny kawałek gliny. Palcami zgniatamy rogi i wykonujemy wgniecenia z dwóch stron: od tej, w której powinna znajdować się maska, i od tyłu, aby maszyna mogła uzyskać pożądany kształt.

Za pomocą wykałaczki zaznacz półkoliste kontury czterech kół. Użyj noża, aby wykonać małe wcięcia w tych miejscach.

Rozwałkuj czarną glinę. Używając form, lub ręcznie, używając wykałaczki, wykonaj koła. Włóż je do rowków w obudowie.

Wytnij cztery prostokąty z walcowanej lekkiej plasteliny - dla okien. Należy pamiętać, że boczne okna muszą być dłuższe niż przednie i tylne. Przyklej szkło w odpowiednich miejscach.

Dodaj niezbędne szczegóły. Możesz zrobić lusterka boczne z małych kawałków plasteliny.

Wykałaczka zarysowuje tułów, dodaje małe jasne owale, reflektory, przykleja się do lekkiego kubka na środku każdej opony.

Wykonaj wycieraczki z cienkich pasków gliny lub dodatkowych elementów: tych samych wykałaczek, zapałek, drutu itp.

Samochód jest gotowy!

Jak oślepić z ciężarówki z plasteliny

Jak oślepić z ciężarówki z plasteliny

Potrzebujesz plasteliny w czterech kolorach: kolorów do wyboru do produkcji nadwozia i kabiny, czerni do opon, światła do okien, reflektorów i centralnej części kół.

Ciało niewidome. Można to zrobić w pobliżu różne sposoby , ale najwygodniejszy będzie następujący: weź cegłę plasteliny o rozmiarze, który chcesz zobaczyć przyszłe ciało. Podziel słupek na dwie połowy poziomo. Wytnij środek górnej części, tak aby pozostały tylko ściany ciała i wzmocnij je w pierwszej połowie.

Znane już nam - za pomocą form - wytwarzamy sześć kół. Na czarnych oponach wciąż tkwi rdzeń.

Następnie połóż koła po obu stronach zapałki, wykałaczkę, różdżkę z lizaka lub coś innego podłużnego.

Najważniejsze jest to, że różdżka była nieco większa niż szerokość ciała (ale nie znacząco!). Weź dwa kije z kołami i połóż na nich ciało. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, powinieneś dostać wózek na cztery koła.

Zrób kabinę z dwóch prostokątnych prętów z gliny. Powinien on mieć kształt odwróconego G. Zwróć uwagę na proporcje! Szerokość kabiny musi pasować do korpusu, a wysokość musi być nieco wyższa.

Umieść kabinę na trzeciej różdżce za pomocą kół. Przyklej do ciała.

Dodaj wszystkie niezbędne szczegóły: szkło, reflektory. Ukryj czubki kijów, które mają na sobie koła, za pomocą małych kawałków gliny. Wypełnij samochód ładunkiem i ciesz się wynikiem ze swoim dzieckiem!

Jak oślepić z samochodu wyścigowego z plasteliny

Jak oślepić z samochodu wyścigowego z plasteliny

Stwórz samochód wyścigowy dzięki wygodnemu, opływowemu kształtowi jeszcze łatwiej! Plastelina będzie potrzebować tylko trzech kolorów: głównego koloru samochodu, białego dla części i czarnego dla opon.

Zroluj owalną kiełbasę z koloru podstawowego. Podstawa samochodu jest gotowa!

Za pomocą formularza wykonaj cztery koła. Nie zapominaj, że przednie koła powinny być nieco mniejsze od tyłu!

Przymocuj koła do ciała, kładąc je na małym kawałku gliny.

Wytnij długi pasek białej gliny i rozciągnij go wzdłuż długości maszyny.

Z tej samej czarnej plasteliny możesz zrobić głowę zawodnika. Zrób dziurę w środku samochodu, aby ją tam umieścić.

Pozostaje tylko dodać tylne skrzydło. Przyklej płaski prostokąt na wcześniej przygotowanych kulkach z plasteliny. Cóż, to wszystko - prawie jak prawdziwe!

Wskazówki tutaj są podstawą i podstawą, ale możesz pozostawić szczegóły według własnego uznania. Na przykład nie ma nic złego w używaniu więcej kolory, dzięki czemu samochód jest bardziej kolorowy. Możesz spróbować siebie jako projektant i ozdobić drzwi i bagażnik kwiatami lub pięknymi kolorowymi wzorami.

Możesz zrobić anteny lub inne części swojego samochodu z różnych dodatkowych materiałów (guziki, żyłka, drut, zapałki, suchy makaron i wiele innych). Nie zapomnij skorygować kształtu maszyny podczas modelowania, wygładzania narożników, poprawiania niedokładności - ponieważ dzięki elastyczności materiału wcale nie jest to trudne!

Rzeźbienie z plasteliny jest nie tylko bardzo interesujące, ale także niezwykle przydatne. Formowanie rozwija wyobraźnię dziecka, pomysłowość i doskonałe umiejętności motoryczne, a zatem jest nie tylko możliwe, ale także wysoce pożądane dla przedszkolaków.

Wyrzeźbiaj i baw się z przyjemnością!

Miej w arsenale zabawek miniaturowy samochód, wykonany własnymi rękami, nie odmówi żadnego chłopca. Najprostszy sposób na stworzenie dowolnego modelu gliny. Dziewczęta spodobają się również temu zajęciu, ponieważ będą również chciały stworzyć maszynę dla swojej małej szczeniaczki.

Ta lekcja zawiera szczegółowe instrukcje wizualne, jak zrobić mały samochód z gliny. Jako główny kolor możesz użyć absolutnie dowolnej opcji, która jest przyjemna dla dziecka lub jest dostępna. Działania podejmowane w tej klasie mistrzowskiej obejmują pracę z drobnymi szczegółami, co jest bardzo przydatne do rozwijania palców dziecięcych dzieci i umiejętności koordynowania działań.

1. Najprawdopodobniej podczas modelowania samochodu nie będziesz mógł obejść się bez białej, czarnej i żółtej gliny. Bardzo mała ilość tych kolorów będzie potrzebna do stworzenia okien, kół i reflektorów. Główny korpus może być czerwony lub inny, ale ten materiał jest konsumowany najbardziej.

2. Zroluj jajeczną część z plasteliny wybranego koloru.


Zroluj jajeczną część z plasteliny wybranego koloru

3. Naciśnij nieco ostrzejszą część jednostki palcem wskazującym, tworząc rowek, powinny pojawić się kontury przedniej szyby i maski samochodu.


Naciśnij nieco ostrzejszą część jednostki palcem wskazującym, tworząc rowek, powinny pojawić się kontury przedniej szyby i maski samochodu

4. Wbij mały biały placek zamiast przedniej szyby, zaznacz krawędź maski krawędzią wykałaczki, przyklej dwa okrągłe reflektory.


Wbij mały biały placek zamiast przedniej szyby, zaznacz krawędź maski krawędzią wykałaczki, przyklej dwa okrągłe reflektory

5. Rzuć czterema małymi czarnymi kulkami.


Rzuć czterema małymi czarnymi kulkami

6. Spłaszcz każdą z przygotowanych czarnych części palcem, w środku umieść żółty groszek, zrób wokół całego obwodu wycięcia za pomocą plastikowej łopatki do modelowania. To będą koła przyszłego samochodu.


To będą koła przyszłego samochodu

7. W dolnej części maszyny po obu stronach wycisnąć dwa nacięcia szerokim bokiem długopisu, są one niezbędne, aby pomieścić koła.


W dolnej części maszyny po obu stronach wycisnąć dwa nacięcia szerokim bokiem długopisu, są one niezbędne, aby pomieścić koła

8. Włóż koła do przygotowanych komórek.


Włóż koła do przygotowanych komórek

9. Policz białe naleśniki z tyłu i po bokach samochodu. Dołącz również lustra po obu stronach.


Dołącz również lustra po obu stronach

10. Gotową maszynę można umieścić w lodówce na 1 godzinę, aby wzmocnić rzemiosło.


Gotową maszynę można umieścić w lodówce na 1 godzinę, aby wzmocnić rzemiosło

Końcowa forma rzemiosła.

Nasz wspaniały i zabawny samochód jest gotowy na wycieczkę! Teraz wiesz, jak zrobić samochód z gliny własnymi rękami. Następnym razem możesz zapoznać się z lekcją mistrzowską na temat rzeźbienia osoby. Subskrybuj nasze aktualizacje, rozwijaj swoje najmłodsze dzieci i rozwijaj umiejętności modelowania z nami, jest jeszcze wiele ciekawych prac!

Nie zapomnij opowiedzieć o tym rzemiośle przyjaciołom, ponieważ może im bardzo pomóc.

Jak zrobić sprzęt wojskowy?
Jak się robi wąż?
A jednak: jaka jest pierwsza rzecz, którą chcesz oślepić każdego chłopca?