Odzież w stylu lat 90.: jaki był boom na modę

 1. Dżinsy jako uniwersalny materiał
 2. Oversize swetry z ornamentami: co każdy powinien mieć
 3. Kolorowe legginsy jako skojarzenie z latami dziewięćdziesiątymi
 4. Dres, nawet jeśli nie jesteś sportowcem
 5. Koszulka z nadrukiem - oryginalny sposób na wyróżnienie się
 6. Jak ubierać się w stylu lat 90-tych?

Spis treści:

 1. Dżinsy jako uniwersalny materiał
 2. Oversize swetry z ornamentami: co każdy powinien mieć
 3. Kolorowe legginsy jako skojarzenie z latami dziewięćdziesiątymi
 4. Dres, nawet jeśli nie jesteś sportowcem
 5. Koszulka z nadrukiem - oryginalny sposób na wyróżnienie się
 6. Jak ubierać się w stylu lat 90-tych?

Współczesny przemysł modowy raczej nie zapomni o sowieckim stylu lat 90-tych w ubraniach: w tym czasie modne statuty zostały wyraźnie zachwiane przez gwałtowne zachodnie trendy w modzie. Ale co to było: oryginalna próba wyróżnienia się lub straszny zły smak tego pokolenia?

Jak wiadomo, zakazany owoc jest słodszy. Ta ostra rzeczywistość rozszerzyła się na trendy mody końca XX wieku: spekulacja importowanymi ubraniami była karana przez prawo, ale nie przeszkodziło to w rozpowszechnianiu nowych „rzeczy zagranicznych”.

Dżinsy jako uniwersalny materiał

Nic dziwnego, że złoty czas dżinsów przypadł na lata dziewięćdziesiąte. Następnie, według własnego uznania, można było kupić dowolny produkt wykonany z tego materiału: spodnie, kombinezony, spódnice, koszule, szorty i inne. Chytre manipulacje dżinsami w łazience mogą sprawić, że będziesz naprawdę wyjątkowy: możesz je po prostu ugotować i uzyskać świeży i niepowtarzalny wygląd, a dla większej perswazji uszyć etykietę.

Tylko leniwi nie nosili dżinsów. W tym czasie prawie wszyscy w szafie mogli znaleźć przynajmniej jedną kopię dżinsową. Niektórzy dandysi mogli całkowicie nosić dżinsy i spokojnie wychodzić w spodniach, koszulach i kurtkach z tym materiałem. I co zaskakujące, nie uznano go za coś bez smaku lub przesadnego.

Jeśli chodzi o wyłącznie denimową szafę damską, szczególnie popularne były minispódniczki, które należało wybrać zgodnie z zasadą „im krótszy, tym lepiej”. Jednym z trendsetterów w takich spódnicach była rosyjska królowa popu Irina Allegrova, która pojawiła się na scenie wyłącznie w dżinsowych krótkich spódnicach.

Oversize swetry z ornamentami: co każdy powinien mieć

Nawet jeśli nie śledzisz najnowszych wiadomości o modzie, nie odwiedzaj butików i pokazów mody, a potem moda cię dogania. Stało się tak z właścicielami „modnych” swetrów z dzianiny. Wraz z nadejściem lat 90. stali się tak popularni wśród ludności, że młodzi ludzie przechwycili ten trend i zaczęli nosić swetry z ornamentami z jakiegokolwiek powodu.

Nawet jeśli mężczyzna zaniedbał stroje sportowe, nie mniej popularne w tym czasie, lub luksusowe szkarłatne kurtki, duży i ciepły sweter - często z jeleniem lub wzorami - był ozdobą jego garderoby. W ciągu 90 lat styl odzieży zdecydowanie różnił się od nowoczesnych czarterów. Ta moda rozprzestrzeniła się na kobiety, które zaczęły je nazywać „ponadgabarytowymi” (tłumaczonymi z angielskiego - „więcej niż zwykle”) i zakładać je pod wielokolorowymi rajstopami.

Ta moda rozprzestrzeniła się na kobiety, które zaczęły je nazywać „ponadgabarytowymi” (tłumaczonymi z angielskiego - „więcej niż zwykle”) i zakładać je pod wielokolorowymi rajstopami

Kolorowe legginsy jako skojarzenie z latami dziewięćdziesiątymi

Od początku lat 90. na ulicach można było zobaczyć legginsy wszystkich kolorów tęczy: kwaśne, złote, białe, czarne, szaro-brązowo-karmazynowe i wiele innych. Połowa kobiet uważała legginsy za pisk nowoczesnej mody i zakładała je, kiedy tylko było to możliwe. Szczególnie stylowy był uznawany za połączenie ze swetrami i koszulkami z nadrukami, również uwielbiany przez współczesną młodzież. Kolorowa odzież w stylu lat 90. ze zdjęciem, najlepiej z kryształkami i ozdobami, była na wagę złota.

Nawet pomimo złej jakości krawiectwa, pomimo figury właściciela i „równości” nóg, co druga dziewczyna miała legginsy. Nieco później weszły w życie tzw. „Lobules” - wielobarwne ciepłe rajstopy. Szczególnie cenione legginsy „w duchu czasu”: z dżetów, jasnych pasków i kwiatowych wzorów. Ludzkość powinna oddychać łatwo, ponieważ moda na „lobules” nie dotarła do męskiej połowy populacji.

Ludzkość powinna oddychać łatwo, ponieważ moda na „lobules” nie dotarła do męskiej połowy populacji

Dres, nawet jeśli nie jesteś sportowcem

Legendarne sporty mogłyby konkurować z tymi samymi legginsami i dżinsami, ponieważ można je było umieścić na każdym wydarzeniu: studium, praca, dyskoteka, spotkanie - miłośnikom sportowych strojów nie było ograniczeń. Musimy złożyć hołd rejestrowemu kodeksowi ubioru, który zabrania małżeństwa w takich ubraniach: wiele zdjęć ślubnych zostanie zepsutych przez gopniki luzaków w odzieży sportowej.

Można było połączyć odzież sportową z czymkolwiek, ale najbardziej efektywną symbiozę uzyskano z butów, dresów i kurtki bombowej. Prawdziwie elitarne sporty zwane „Adidas”, które nie są grzechem na własny ślub, nawet jeśli jest to zabronione.

Prawdziwie elitarne sporty zwane „Adidas”, które nie są grzechem na własny ślub, nawet jeśli jest to zabronione

Koszulka z nadrukiem - oryginalny sposób na wyróżnienie się

Co zrobić, jeśli 60% populacji nosi dres, nie lubi swetrów, a po prostu nie ma legginsów? Jest nie mniej popularny element ubrań w stylu lat 90., ulubiony przez wielu - koszulka z nadrukiem.

Druk to obraz na ubraniach, który można wybrać w zależności od gustu i koloru. Wraz z pojawieniem się specjalnych centrów poligraficznych fani grup muzycznych i filmów mogli kupić koszulkę z wizerunkiem swojego idola. Osobny hołd należy przyznać filmowi „Titanic”: ubrania z nadrukiem Kate Winslet i Leonardo di Caprio cieszyły się dużą popularnością wśród kobiet w wieku od 8 do 80 lat.

Osobny hołd należy przyznać filmowi „Titanic”: ubrania z nadrukiem Kate Winslet i Leonardo di Caprio cieszyły się dużą popularnością wśród kobiet w wieku od 8 do 80 lat

Jak ubierać się w stylu lat 90-tych?

Możesz kupić ubrania w stylu lat dziewięćdziesiątych w butikach, które były wówczas bardzo popularne. Spośród nich można wybrać marki Calvin Klein, Reebok, Adidas, Tommy Hilfiger. Dobrze byłoby zajrzeć do „komisji”, gdzie spoczywają stare rzeczy. Większość obserwatorów z lat dziewięćdziesiątych uczęszcza do drugiej ręki impreza w stylu lat 90-tych na przykład podnieś ten „retro”.

Dla fanów stylu „grunge” musisz zaopatrzyć się w koszulkę z popularnym w tym czasie zespołem (Nirvana, AC / DC, Led Zeppelin), zgrane dżinsy i skórzaną kurtkę. Pożądane jest, aby dziewczęta kupowały wielobarwne spinki do włosów, motyle i bluzki (koszulki do pępka), które były w szafie każdej modnej kobiety tamtych czasów.

Mówiąc delikatnie, moda w latach dziewięćdziesiątych była lekkomyślna, ostra i oryginalna. Współczesna młodzież z wrogością patrzy na odzież sportową Adidas, rozkloszowane spodnie, gotowane dżinsy i mocne grzywki. Ale wszyscy ci, którzy dorastali w ZSRR i przeżyli ten „boom mody”, przynajmniej trochę, ale tęsknią za tymi śmiesznymi strojami.

Kto wie, może byłeś fanem sukienek Allegrova lub właściciela koszulki z Leonardo di Caprio.

Ale co to było: oryginalna próba wyróżnienia się lub straszny zły smak tego pokolenia?
Jak ubierać się w stylu lat 90-tych?