Narysuj buty pointe. Jak narysować gimnastyczkę ołówkiem etapami

 1. Jak narysować gimnastyczkę ołówkiem etapami
 2. Jak narysować balerinę - pierwszy zarys obrazu
 3. Jak narysować balerinę - nadaj liniom pierwotnym kształt objętościowy
 4. Jak narysować balerinę - dokończ ręce i nogi baletnicy
 5. Jak narysować balerinę - usuń niepotrzebne linie obrazu
 6. Jak narysować baletnicę - narysuj twarz baletnicy
 7. Jak narysować balerinę - wykończenia
 8. Krok 1
 9. Krok 2.
 10. Krok 3.
 11. Krok 4
 12. Krok 5.

Wydawałoby się, że dość trudno jest narysować osobę w ruchu. Ale dla tych, którzy naprawdę chcą nauczyć się podstaw sztuki, nic nie jest niemożliwe. Najważniejsze jest, aby krok po kroku mieć cierpliwość i doskonalić swoje umiejętności. Spróbujmy na początek narysować balerinę stojącą w pozie „połknięcia”. To nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dlatego bierzemy kartkę papieru, ołówek, miękką gumkę i zaczynamy tworzyć.

Zanim narysujesz baletnicę, musisz nakreślić jej tak zwaną bazę. Będzie składać się z trzech okręgów i linii łączących je. Kręgi ułożone są w taki sposób, jakby balerina stała w twoim profilu, z głową lekko odchyloną do tyłu. Pierwszy okrąg to w rzeczywistości sama głowa, druga to klatka piersiowa, a trzecia to biodra. Ponieważ poza tancerzem jest zakrzywiony grzbiet, koła muszą być ułożone tak, że gdy są połączone za pomocą linii pomocniczych, powstaje kąt.

Kolejny krok, jak narysować balerinę, będzie schematycznym przedstawieniem jej kończyn. Do drugiego okręgu rysujemy ledwie zakrzywioną linię skierowaną do tyłu. To będzie ręka. Dodaj linie do najniższego okręgu, które są następnie „przekształcane” w nogi: jeden tancerz wstanie i weź drugi z powrotem, równolegle do podłogi lub nieco wyżej. Następnie możesz bardziej szczegółowo narysować kończyny.

Wyobraź sobie, że szkicowe linie są kościami, więc powinny znajdować się wewnątrz ramion i nóg Wyobraź sobie, że szkicowe linie są kościami, więc powinny znajdować się wewnątrz ramion i nóg. Aby zachować proporcje, należy wziąć pod uwagę, że długość ramienia od ramienia do łokcia jest równa długości od łokcia do nadgarstka. To samo z nogami: odległość od biodra do kolana jest równa odległości od kolana do kostki. Aby nie pomylić wysokości, pamiętaj, że głowa dorosłej osoby „pasuje” siedem razy do długości reszty ciała (do kostki).

Przejdźmy teraz do następnego etapu rozwiązywania problemu, jak narysować balerinę. Potrzebujesz zarysować jej twarz w profilu, a także jej włosy. Wyszczególnij ramię i tułów, dodaj zagięcie z tyłu, zaznacz klatkę piersiową, brzuch i talię. Narysuj nogi, dodaj buty pointe. Na trzecim okręgu (udach) zaznaczamy spódnicę tutu, która wygląda jak lekko zakrzywiony dysk. Krawędź spódnicy jest falista. Tuż poniżej możesz zrobić kilka warstw „falistości”, aby opakowanie wyglądało bardziej bujnie.

Gdy jesteś zadowolony z otrzymanego szkicu, kontury tancerza można wyciąć bardziej pewnie, a wszystkie linie pomocnicze i dodatkowe można wymazać gumką Gdy jesteś zadowolony z otrzymanego szkicu, kontury tancerza można wyciąć bardziej pewnie, a wszystkie linie pomocnicze i dodatkowe można wymazać gumką. Należy zauważyć, że druga ręka dziewczyny, cofnięta na drugą stronę, powinna być również nieco widoczna, ale zgodnie z prawem perspektywy, pojawi się ona mniej. Dokończ to.

Kiedy rysujemy balerinę, możesz fantazjować i udekorować jej strój. Być może będzie to oryginalny dekolt lub zamknięta szyja lub niezwykłe rękawy. Możesz chcieć, żeby miała rękawiczkę. Możesz też pomyśleć o jej włosach, dodać tiarę lub inną biżuterię. W razie potrzeby skończony rysunek może być kolorowy. Teraz teoretycznie wiesz, jak narysować balerinę. Pozostaje stosować ich wiedzę w praktyce i wierzyć, że wszystko z pewnością się uda.

Gimnastyka jest rodzajem nieludzkiej aktywności, przypominającej jogę, tylko w ruchu aktywnym. Dana jest daleko nie wszystkim. Dla zwykłych śmiertelników jest to niedostępne, ponieważ dla zajęć konieczne jest spełnienie dwóch warunków: po pierwsze, zrozumienie osła z kanapy i poczucia własnej wartości oraz udanie się na siłownię, po drugie, mieć moc, by powtórzyć te działania przez długi okres życia. Chodząc raz na siłownię i podskakując, nie możesz nazywać się sportowcem. Aby ludzie zaangażowani w gimnastykę zasługiwali na szacunek. Zwłaszcza dziewczyny. Zwłaszcza w kostiumach kąpielowych. Coś, co odbiegłem od tematu.

Więc co jest charakterystyczne:

 • Mają też obrażenia, być może nawet częściej niż w innych sportach;
 • Do gimnastyki rytmicznej potrzebny jest nie tylko piękny garnitur i smukłe ciało, ale także specjalny makijaż, dotyczy to również mężczyzn;
 • Muszą przestrzegać ścisłej, specjalnie przygotowanej przez trenera diety. Chociaż nie zaszkodzi to wszystkim. Przynajmniej od czasu do czasu;
 • Miło jest patrzeć na pudełko;
 • Oglądanie ich na żywo jest jeszcze przyjemniejsze;

I nadal masz szansę go narysować:

Jak narysować gimnastyczkę ołówkiem etapami

Krok pierwszy. W środku arkusza narysuj kilka kół połączonych ze sobą. Jak na zdjęciu poniżej.
Krok pierwszy Krok drugi. Korzystając z konturów tych figur, reprezentujemy ciało dziewczyny.
Krok trzeci. Poprawimy kontury, wybierz włosy, twarz, ręce, tułów i nogi.
Krok czwarty. Usuń niepotrzebne linie i dodaj kreskowanie.
Chcesz narysować więcej dziewczyn? Mamy takie lekcje.

Balerina jest ucieleśnieniem wyrafinowania i łaski w każdym balecie „pa”. Dlatego czasami trudno jest zrealizować całą żmudną i niesamowitą pracę zainwestowaną w taniec, od której nie można oderwać wzroku. Aby na długo zachować wspomnienia, możesz uchwycić najpiękniejszy moment na papierze - tańczącą balerinę. Jeśli podążasz instrukcje krok po kroku Takie zadanie jest możliwe zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka.

Jak narysować balerinę - pierwszy zarys obrazu

Aby nadać obrazowi naturalne proporcje osoby, należy narysować zarys przyszłej sylwetki, przestrzegając zasad korelacji wszystkich części ciała. Aby to zrobić, narysuj owal na środku arkusza, który jest lekko pochylony w dół po lewej stronie, jednocześnie sprawiając, że lewa strona jest ostra.

Jak narysować balerinę - nadaj liniom pierwotnym kształt objętościowy

Teraz nadszedł czas, aby „ożywić” wygląd baleriny. Podkreśl ramiona i narysuj wąską talię. Teraz nadaj rysowanym liniom nóg wiarygodny kształt.

Uważaj, że baleriny są raczej cienkie, więc staraj się przedstawiać części ciała, które nie są zbyt bujne.

Uważaj, że baleriny są raczej cienkie, więc staraj się przedstawiać części ciała, które nie są zbyt bujne

Jak narysować balerinę - dokończ ręce i nogi baletnicy

Narysuj ręce, powtarzając wszystkie zakręty. Następnie przejdź do końca rysowania nóg - wydrukuj swoje kolana i smukłe nogi ołówkiem. Teraz narysuj stojak na skarpetach, biorąc pod uwagę, że w ostatecznej wersji balerina będzie w punkcie.

Jak narysować balerinę - usuń niepotrzebne linie obrazu

Użyj gumki, aby usunąć wszystkie szkice użyte do narysowania rysunku. Na tym etapie tancerz jest prawie gotowy. Konieczne jest tylko wykończenie dłoni czystymi palcami. A potem zacznij tworzyć twarz tancerza.

Jak narysować baletnicę - narysuj twarz baletnicy

Ten etap może być najtrudniejszy, jeśli nie ma umiejętności artysty. W tym przypadku nie powinieneś się denerwować, jest to całkiem realistyczne.

Jeśli narysujesz dużą sylwetkę baleriny, zbliżenie wszystkich elementów twarzy powinno być przedstawione bardziej szczegółowo. Aby to zrobić, podziel kontur twarzy na cztery sekcje za pomocą dwóch linii. Pomoże to przyciągnąć oczy i nos proporcjonalnie. A jeśli zrobisz mały obraz bez szczegółów, ogólne pociągnięcia brwi, ust i nosa całkowicie znikną.

Fryzura baleriny jest zawsze układana w formie gładko ułożonej belki, więc narysuj tylko cienki zarys włosów na głowie.

Jak narysować balerinę - wykończenia

Aby obraz był bardziej wiarygodny, musisz narysować i udekorować strój tancerza i narysować cienie na sylwetce miękkim ołówkiem.

Narysuj obcisły gorset z głębokim dekoltem. Dodaj ozdoby w postaci haftu lub dżetów. Narysuj także lekkie rękawy powietrzne i sznurowane buty pointe. Na końcu cienia cały obraz gładkie pociągnięcia.

Upewnij się, że nie przegapisz żadnych szczegółów, na przykład nie zapomnij narysować uszu lub opasek na bucie. Opcjonalnie możesz dodać piętro do obrazu i niewyraźny wygląd scenerii w tle.

Zgodnie z tym schematem możesz narysować nie tylko wspaniałą baletnicę, ale także uroczą księżniczkę lub zwykłą dziewczynę.

Teraz mamy lekcję krok po kroku na temat rysowania baleriny lub rysowania ołówkiem baletnicy etapami.

1. Najpierw narysujemy twarz, w tym przypadku narysuj okrąg o bardzo cienkich liniach, a następnie określ kierunek prostej. Jak zapewne zauważyłeś, nasza głowa będzie bardzo mała, więc nie rysuj oczami ołówkiem, nie rysuj nosa i brwi, możesz narysować kolejne usta. Możesz bardzo uprościć twarz, jak w lekcji rysunku. Kontur twarzy musi być odpowiednio narysowany.


2. Ważną częścią jest rysowanie szkieletu, trzeba go z grubsza narysować i pokazać główne połączenia. Wtedy stopniowo będziemy rysować ciało. Najpierw narysuj ręce, a na następnym powiększony wynik. Palce, nie będziemy malować, tylko sylwetka pędzla.3. W baletnicy rysujemy klatkę piersiową, temat i spódnicę.


4. Rysujemy nogi, teraz możemy wymazać cały szkielet.


5. Rysujemy baletowe mieszkania, więcej linii na spódnicy i charakterystyczne linie, gdzie znajduje się gardło.


6. Jeśli zauważysz, że coś nie działa dla ciebie, to miejsce może być zamknięte jakimś przedmiotem, rzeczą lub włosami. W tym przypadku nie podobało mi się coś w moich rękach i narysowałem bransoletki, potem moja klatka piersiowa była bardzo płaska, narysowałem kilka linii, aby to podkreślić, a także narysowałem kilka dodatkowych fałd na temat, farbowałem włosy. To wynik, który powinieneś mieć. Na palcach nie skupiałem uwagi, ponieważ zacznij z nimi bawić się długo, denerwuj się i przestań malować.


Już namalowany +3 Chcę narysować +3 Dziękuję, świetna lekcja +63

Krok 1

Rysujemy osiem równych części, w których obraz będzie się znajdował - proporcje osoby. Pomogą nam bardzo narysować prawidłową sylwetkę baleriny. Narysuj go ołówkiem, aby później go wymazać.

Krok 2.

Zaczął rysować postać stojącą na jednej nodze. Staramy się rysować jedną linią. W porządku, jeśli linia jest trochę chwiejna - ponieważ narysujemy tuszem. Ale na razie, narysujmy przybliżony kontur ołówkiem i wyjaśnijmy proporcje - to pomoże nam z władcą ośmiu części.


Krok 3.

Mamy kontur, który zaczynamy malować atramentem lub czarnym pisakiem - przecież rysujemy sylwetkę baletnicy.


Krok 4

Wypełnij atramentem lub pomaluj sylwetkę baletnicy na naszym rysunku czarnym pisakiem. Usuwamy, jeśli nie usunięto wcześniej, kontur ołówka. Poczekaj, aż tusz się wyschnie, aby nie rozmazać czarnej farby. Tusz do rzęs szybko schnie, chyba że warstwa jest bardzo gruba i nie ma kałuż farby.


Krok 5.

Bierzemy cieńszy pędzel i pracujemy nad drobnymi szczegółami. Jeśli pojechałeś na tło, kiedy malowałeś sylwetkę, możesz pomalować to wszystko białym gwaszem, wtedy nie będzie zauważalne, że wystąpił błąd. Ale jeśli papier jest gruby, lepiej zeskrobać linię błędu żyletką. Ale zrób to ostrożnie, w przeciwnym razie będzie dziura.

Chcesz narysować więcej dziewczyn?