Jak uprawiać włosy

  1. Rodzaje włosów używanych do przedłużania
  2. Cienkie włosy
  3. Uszkodzone włosy
  4. Faliste włosy

Możliwość całkowitej zmiany fryzury szybko i bez negatywnych konsekwencji dla własnych włosów sprawia, że ​​procedura przedłużania staje się coraz bardziej popularna. Jeśli zaledwie 10-15 lat temu tylko kilka odważnych fashionistek chciało wypróbować wszystkie nowości w dziedzinie fryzjerstwa, dziś prawie jedna czwarta klientów salonów kosmetycznych próbowała tej metody korygowania fryzur na sobie.

Ale procedura przedłużania włosów - To jest medal z dwóch stron, a zanim zdecydujesz się na jego wdrożenie, musisz nauczyć się podstawowych zasad wyboru włosów do przedłużenia i jak je naprawić.

Rodzaje włosów używanych do przedłużania

Nici do przedłużenia mogą być zarówno naturalne (często nazywane są dawcami), jak i sztuczne. Te ostatnie są używane tylko do tworzenia najtańszych fryzur, a specjaliści wolą ich nie używać, ponieważ mogą powodować silne reakcje alergiczne.

Naturalne pasma są klasyfikowane według regionu pochodzenia. Obecnie wyróżnia się następujące rodzaje włosów dawcy:

Możliwość całkowitej zmiany fryzury szybko i bez negatywnych konsekwencji dla własnych włosów sprawia, że ​​procedura przedłużania staje się coraz bardziej popularna

Azjatyckie Ich dostawcami są najczęściej Chiny, Korea, Wietnam i inne kraje regionu. Charakterystyczne cechy takich włosów to po pierwsze niska cena, a po drugie niska jakość. Niemożliwe jest zrobienie przedłużenia, które będzie służyło jego właścicielowi przez kilka miesięcy za pomocą azjatyckich włosów - ich struktura jest taka, że ​​po kilku procedurach mycia szamponem tracą swój kształt, nie grzeją dobrze i nie stwarzają problemów podczas stylizacji i modelowania fryzur.

Indyjski Ich struktura i jakość jest nieco lepsza niż azjatyckich, ale ogólnie nie ma potrzeby mówić o istnieniu dramatycznych różnic między tymi dwoma rodzajami włosów.

Słowiański. Bardzo miękkie, wysokiej jakości i łatwe w pielęgnacji nici dawcy słowiańskiego pochodzenia są wysoko cenione przez fryzjerów z całego świata. Przedłużenie tego typu włosów pozwala stworzyć długotrwałą (do trzech miesięcy) atrakcyjną i całkowicie naturalną fryzurę, której wygląd nie pogorszy się po użyciu detergentów lub produktów do stylizacji.

Europejski. Oprócz słowiańskich, mają doskonałą strukturę, nadają się do stylizacji i całkowicie pokrywają się pod względem gęstości i tekstury z naturalnymi włosami mieszkańców Rosji. Jednak ze względu na fakt, że ilość dostępnego materiału dawcy jest bardzo ograniczona, koszt włosów europejskich jest bardzo wysoki.

Najlepszymi opcjami do przedłużania włosów wysokiej jakości są włosy słowiańskie lub europejskie - jeśli są używane, można zagwarantować brak takich nieprzyjemnych zjawisk, jak splątane pasma, sztuczna fryzura i niemożność tworzenia złożonych fryzur.

Cechy różnych typów przedłużania włosów

Rozszerzenie - procedura jest całkowicie nieszkodliwa i w większości przypadków nie szkodzi włosom naturalnym. Niemniej jednak warto pamiętać, że nie każda metoda mocowania nici dawcy będzie działać w przypadku niektórych rodzajów włosów.

Cienkie włosy

Cienkie włosy

Jeśli cienkie włosy są idealnie zdrowe, nie ma szczególnych przeciwwskazań do przedłużenia. Ale trzeba być ostrożnym przy wyborze metody przeprowadzania zabiegu - cienkie włosy nie wytrzymują ciężaru grubych pasm, mocowanych za pomocą metalowych klamer lub kapsułki keratynowej. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby budynek taśmowy , ponieważ zmniejsza obciążenie naturalnych pasm, ponieważ ciężar jednej taśmy jest rozłożony na 3-4 centymetry.

Uszkodzone włosy

W takim przypadku możliwe są również rozszerzenia, ale tylko po wcześniejszym leczeniu włosów. Rozważana jest optymalna kombinacja fitolaminacja lub struktura odzyskiwania keratyny, a następnie taśma lub nagromadzenie keratyny . Przedłużenie za pomocą metalowych klipsów do uszkodzonych włosów jest przeciwwskazane, ponieważ istnieje ryzyko zwiększenia kruchości i przekroju końcówek.

Faliste włosy

W tym przypadku możesz przejść na dwa sposoby - wcześniej wyprostuj własne włosy i nadal uprawiać proste nici, lub zachować kształt naturalnych loków, wybierając loki dawców, aby się odbudować. Aby fryzura wyglądała naturalnie, do budowania warto zamieszkać na słowiańskich włosach falistych - wyglądają naturalnie, a przy zmianie pogody lub wiatru zachowują kształt właściwy dla naturalnych loków. Dlatego nawet przy złej pogodzie fryzura nie będzie wyglądać sztucznie.

Przedłużanie włosów to bezpieczna procedura, która pomoże Ci zrealizować marzenie o długich lokach w ciągu zaledwie kilku godzin. Ale aby nowa fryzura przyniosła tylko radość, musisz bardzo starannie wybrać typ i metodę przedłużania oraz zasięgnąć porady profesjonalnego stylisty.


← Powrót do tyłu